Posokowiec bawarski

Posokowiec bawarski

Jego pasją na dworze jest wąchanie. Trudno jest go od tego odciągnąć i zachęcić do innej pracy, gdyż z reguły słabo interesuje się zarówno zabawkami, jak i żarciem. Jeśli jednak się to uda, to efekty są bardzo dobre, gdyż pies ten jest dynamiczny i potrafi z zaangażowaniem wykonywać swoje zadania. Jest nawet w Polsce posokowiec, który wspaniale skacze przez przeszkody i wystartował w tym roku w Mistrzostwach Świata Agility.
Niekiedy pojawiają się problemy ze szczekaniem lub niszczeniem mieszkania pod nieobecność przewodnika. Oduczenie u posokowca takich zachowań wymaga sporo pracy.
Posokowce polecam głównie osobom chcącym używać ich na polowaniach. Tam sprawdzają się bardzo dobrze.

Fot. mister b 1138

Fot. mister b 1138

Historia rasy.

Rasa pochodzi z Alp Bawarskich, gdzie krzyżowano miejscowe psy z lekkimi osobnikami pochodzącymi z nizin. Były używane do poszukiwania ranionej zwierzyny. Celem krzyżówek było uzyskanie psa przydatnego do pracy w górach, a więc niezbyt ciężkiego. W tworzeniu rasy udział wzięły posokowce hanowerskie, gończe tyrolskie, gończe alpejskie, jamnikogończe.

Zdrowie.

Problemy zdrowotne:

  • Nie są znane żadne problemy wynikające z budowy i anatomii ciała.
  • Pies ten z trudem przystosowuje się do miejskiego trybu życia. Przede wszystkim jest użytkowany przez leśniczych i gajowych.